O nás

Naše firma

Nacházíte se na stránkách firmy AG PLUS, spol.s.r.o. , která byla založena již v roce 1993 a zabývá se především výrobou štrasové bižuterie. Pokud by jste měli zájem i o tyto produkty, bližší informace se dozvíte na webových stránkách www.agplus.cz.

Nicméně výroba skleněných knoflíků vždy patřila do našeho kraje, do podhůří Jizerských hor, kde se od pradávna pojí úchvatná příroda s více než 300 letou tradicí sklářského průmyslu.

V roce 2002 majitelé firmy AG PLUS, spol.s.r.o.  finančně vstoupili do existující firmy ELEGANT CZ, spol.s.r.o. a stali se většinovými vlastníky, v roce  2019 pak tato výroba skleněných knoflíků zcela přešla pod naši firmu.

Ve výrobě nadále pokračujeme a kromě tradičních vývozních zemí jako je Japonsko, Spojené státy americké nebo Evropa, jsme se rozhodli zaměřit i na český trh. Snažíme se přiblížit tuto zajímavou výrobu českému zákazníkovi a tím podpořit ojedinělou regionální výrobu, kterou už umí jen pár zkušených mačkářů a malířek, Někteří z nich se tomuto řemeslu věnují přes 50 let.

S radostí sledujeme, že použití skleněných knoflíků a výrobků z nich má stále stoupající tendenci. Zapojili jsme se Křišťálového údolí a jsme nositeli značky Regionální produkt Jizerské hory.

Zakoupení jednoho z našich výrobků se stanete součástí tradice.